Ar Viņa Eminences Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību no 2017. gada 20. oktobra līdz 29. oktobrim Latvijas Republikas teritorijā atradīsies svēto Jaunmocekļu un apliecinātāju relikvijas, kuri cietuši un izlējuši savas asinis par Kristus ticību un Svēto Baznīcu XX gadsimta vajāšanu gados.

2016. gada 17. februārī

Ar Augstisvētītā Daugavpils un Rēzeknes Bīskapa Aleksandra svētību Daugavpils prāvestībā sākusies Daugavpils un Rēzeknes eparhijas Pareizticīgo garīgā centra celtniecības koncepcijas sabiedriskā apspriešana.

2016. gada 15. februārī

2016. gada 15. februārī, Kunga Pretīmņemšanas svētku dienā, Viņa Eminence Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs kalpoja Dievišķo liturģiju Rīgas sv. Labtic. lielkņaza Ņevas Aleksandra baznīcā, kuras augšējais altāris iesvētīts par godu Kunga Pretīmņemšanai.

2015. gada 17. jūlijā
2015. gada 12. jūlijā, svēto un slavējamo apustuļu Pētera un Pāvila piemiņas dienā, senajā Pētera-Pāvila katedrālē (tagadējā koncertzāle „Ave Sol”) notika svētku aizlūgums.
2015. gada 17. jūlijā
2015. gada 15. jūlijā Latvijas Pareizticīgā Baznīca lūgšanās atzīmē svētā svētmocekļa Rīgas Jāņa relikviju iegūšanas divpadsmito gadadienu un Dievmātes Jakobštates ikonas iegūšanas septīto gadadienu.  Dievišķo liturģiju šajā dienā Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē kalpoja Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs, viņam līdzkalpoja Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes Bīskaps Aleksandrs.
2015. gada 17. jūlijā
Pirms desmit gadiem, 2005. gada jūlijā, ar Viņa Eminences Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību tika uzsākta aizlūgumu  kalpošana svētā svētmocekļa Rīgas un visas Latvijas arhibīskapa Jāņa (Pommera) mocekļa nāves vietā.
2015. gada 17. jūlijā
2015. gada 12. jūlijā, slavējamo un augstiteicamo apustuļu Pētera un Pāvila piemiņas dienā, Svētīgākais Maskavas un visas Krievzemes Patriarhs Kirils vadīja Dievišķo liturģiju sv. apustuļu Pētera un Pāvila katedrālē Pētera-Pāvila cietoksnī Sanktpēterburgā. Dievišķajā liturģijā Viņa Svētībai 17 arhiereju vidū līdzkalpoja Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs.
2015. gada 11. jūlijā
12. jūlijā Pareizticīgā Baznīca godina svētos un augsti slavējamos apustuļus Pēteri un Pāvilu. Daudz rakstīts par viņu garīgo varoņdarbu, par mocekļa nāvi Kristus dēļ, bet pats galvenais un būtiskākais ir viņu ceļš pie Kristus.
2015. gada 08. jūlijā
9. jūlijs – Vissvētās Dievadzemdētājas Tihvinas ikonas piemiņas diena. Dievmātes Tihvinas ikona ir viena no vispazīstamākajām un visvairāk godātajām Dievmātes brīnumdarošajām ikonām, kuru uzgleznojis svētais apustulis Lūka.
2015. gada 04. jūlijā
Mūsdienās cilvēki arvien vairāk meklē atbildes uz jautājumiem, kas, vienlaikus būdami mūžseni, aktuāli arī  šodien: Kā iemācīties priecāties par dzīvi? Kā audzināt bērnus?  Kā veidot savstarpējās attiecības? Uz šiem jautājumiem atbild virspriesteris Aleksijs Uminskis.