Rīgas sv. lielkņaza Ņevas Aleksandra baznīcas Dievkalpojumu saraksts

2018. gada decembrim

Ar Viņa Eminences Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību no 2017. gada 20. oktobra līdz 29. oktobrim Latvijas Republikas teritorijā atradīsies svēto Jaunmocekļu un apliecinātāju relikvijas, kuri cietuši un izlējuši savas asinis par Kristus ticību un Svēto Baznīcu XX gadsimta vajāšanu gados.

Ar Augstisvētītā Daugavpils un Rēzeknes Bīskapa Aleksandra svētību Daugavpils prāvestībā sākusies Daugavpils un Rēzeknes eparhijas Pareizticīgo garīgā centra celtniecības koncepcijas sabiedriskā apspriešana.

2016. gada 15. februārī, Kunga Pretīmņemšanas svētku dienā, Viņa Eminence Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs kalpoja Dievišķo liturģiju Rīgas sv. Labtic. lielkņaza Ņevas Aleksandra baznīcā, kuras augšējais altāris iesvētīts par godu Kunga Pretīmņemšanai.

2015. gada 12. jūlijā, svēto un slavējamo apustuļu Pētera un Pāvila piemiņas dienā, senajā Pētera-Pāvila katedrālē (tagadējā koncertzāle „Ave Sol”) notika svētku aizlūgums.
2015. gada 15. jūlijā Latvijas Pareizticīgā Baznīca lūgšanās atzīmē svētā svētmocekļa Rīgas Jāņa relikviju iegūšanas divpadsmito gadadienu un Dievmātes Jakobštates ikonas iegūšanas septīto gadadienu.  Dievišķo liturģiju šajā dienā Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē kalpoja Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs, viņam līdzkalpoja Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes Bīskaps Aleksandrs.
Pirms desmit gadiem, 2005. gada jūlijā, ar Viņa Eminences Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību tika uzsākta aizlūgumu  kalpošana svētā svētmocekļa Rīgas un visas Latvijas arhibīskapa Jāņa (Pommera) mocekļa nāves vietā.
2015. gada 12. jūlijā, slavējamo un augstiteicamo apustuļu Pētera un Pāvila piemiņas dienā, Svētīgākais Maskavas un visas Krievzemes Patriarhs Kirils vadīja Dievišķo liturģiju sv. apustuļu Pētera un Pāvila katedrālē Pētera-Pāvila cietoksnī Sanktpēterburgā. Dievišķajā liturģijā Viņa Svētībai 17 arhiereju vidū līdzkalpoja Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs.
12. jūlijā Pareizticīgā Baznīca godina svētos un augsti slavējamos apustuļus Pēteri un Pāvilu. Daudz rakstīts par viņu garīgo varoņdarbu, par mocekļa nāvi Kristus dēļ, bet pats galvenais un būtiskākais ir viņu ceļš pie Kristus.
9. jūlijs – Vissvētās Dievadzemdētājas Tihvinas ikonas piemiņas diena. Dievmātes Tihvinas ikona ir viena no vispazīstamākajām un visvairāk godātajām Dievmātes brīnumdarošajām ikonām, kuru uzgleznojis svētais apustulis Lūka.